طراحی،فروش واجراءسیستمهای اعلان حریق،اطفاءحریق,دوربین مداربسته

طراحی واجراء دوربین مدار بسته

10 / 10
از 1 کاربر

CCTV چیست؟

CCTV در دوربین مدار بسته

اصطلاح انگلیسی CCTV در واقع مخفف کلمه (CLOSED CIRCUIT TELEVISION) به معنی دوربین مدار بسته است. این اصطلاح (CCTV) یک عبارت حرفه ای است که در سراسر جهان به عنوان اصطلاح مشترکی مابین مخاطبان سیستم های حفاظتی مدار بسته کاربرد دارد.

 

در واقع سیستم های حفاظتی دوربین مدار بسته به سیستم هایی اطلاق می گردد که دارای یک چرخه و سیکل بسته ای برای قرار گرفتن یکسری تجهیزات در کنار هم برای دستیابی به یک هدف مشترک که همانا داشتن تصویری اختصاصی از محیط مورد نظرمان برای رصد هر چه مناسب تر فعالیت های پیرامون مان می باشد.

 

 

در این مدار بسته ممکن است یک یا چند دوربین مداربسته که سیگنال و دیتای دوربین را از طریق کابل کواکسیال به دستگاه DVR برای ثبت و پردازش و انتقال از دستگاه DVR به نمایشگرها برای دیدن تصاویر وجود داشته باشد.

 

CCTV CLOSED CIRCUIT TELEVISION)) در همه جا به معنی دوربین مدار بسته است .

 

به تصویر زیر نگاه کنید

 

همانگونه که مشاهده می نمائید، تمامی تجهیزات استفاده شده همانند دوربین مدار بسته و تجهیزات اعلام حریق و ضد سرقت همگی به دستگاه DVR متصل هستند و خود دستگاه DVR به یک شبکه کوچک متصل می باشد. همانطوری که اشاره گردید تمامی موارد بالا کاملا در یک حلقه بسته ای قرار دارند و در واقع به همین دلیل است که به سیستم های مدار بسته ای که دارای چند دوربین در کنار هم می باشند سیستم های مدار بسته می گویند.

 

دوربین های مدار بسته غالبا برای کنترل محیط پیرامونمان کاربرد داشته و بنا به نیاز متقاضیان و در جهت کسب رضایت هر چه بیشتر آنان با پیشرفت های هرچه بیشتر تکنولوژی، علاوه بر بالا رفتن تکنولوژی در ساخت دوربین های مداربسته به علت وجود رقابت بسیار زیاد در میان تولیدکنندگان این محصولات، علاوه بر افزایش کیفیت دوربین ها می بایست از  قیمت دوربین های مدار بسته نیز کاسته شود تا زمینه نصب دوربین مدار بسته برای همگان فراهم گردد.

 

C

 

تهیه تصاویر دوربین های مدار بسته ممکن است یک یا چندین هدف اصلی را دنبال کند که به اختصار اشاره می گردد.

 

۱ـ حفاظت، حراست و ایمنی

 

۲ـ کنترل ترافیک

 

۳ـ کنترل، مدیریت و نظارت

 

۴ـ آموزش و تحقیقات

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :