طراحی،فروش واجراءسیستمهای اعلان حریق،اطفاءحریق,دوربین مداربسته

طراحی واجراء سیستمهای اکسس کنترل

10 / 10
از 1 کاربر

 

 

امروزه برای اینکه رفت وآمد ها بدون استفاده از نیروی انسانی کنترل شود باید از سخت افزار ها ونرم افزارهایی مثل قفل های برقی و کنترل تردد بهره بگیریم.

ورود و خروج ها به نحوه های  متفاوتی مورد بررسی قرار می گیرد مثلاً در مترو با بلیط الکترونیکی می توان یک یا چند بار از گیت عبور کرد. در این مورد بدون نیاز به اطلاعات شخص فقط میزان اعتبار بلیط  کاهش می یابد.

اما این موقعیت در شرکت ها و یا سازمانهایی که  تعداد زیادی کارمند دارد و رفت  آمد ها باید تحت کنترل باشد کاملاً متفاوت است. در این حالت گزارشی ماهانه از حضور و غیاب ها بر اساس اطلاعاتی که از قبل به درب ها  و یا گیت ها داده شده  به دست می آید.
امروزه تجهیزات کنترل تردد دارای تنوع زیادی است برای مثال یک ریموت دزدگیر و قفل مرکزی اتومبیل ، ریموت کنترل برای درب پارکینگ ، ریموت کنترل دزدگیر منزل یا محل کار شما می تواند یک مجموعه ای باشد برای کنترل تردد افراد مجاز ، یکی دیگر از Access Control ها، کارت های ATM است که باید آنرا قبل از ورود به اتاق در شیار مربوطه بکشید تا درب برای شما باز شود.
هر کدام از این دستگاه ها بر اساس سنسوری که برای آن گذاشته شده است ، اجازه عبور صادر میکنند .سنسورهای مختلفی مثل سنسور اسکن قرنیه چشم،شناسایی چهره یا سنسور اثر انگشت در دستگاه های کنترل تردد قابل استفاده هستند ولی چون سنسور های اثر انگشت خیلی به صرفه تراز سایرآنهاست کاربرد بیشتری دارند.

این سنسور علاوه بر کنترل تردد، به عنوان سیستم های ثبت حضور و غیاب هم کاربرد دارند تا کارمندان نتوانند بجای همکار خود ، کارت نزنند .
برنامه ی دیگری که در این سنسورها قابل بهره برداری است این است که آژیرهشدار برای اشخاص متفرقه ای که رمز را چندبار به اشتباه وارد کردند و یا سعی دارند به صورت غیر مجاز وارد شوند به صدا درآید تا نگهبان خبردار شود.

 

راهبند هوشمند پارکینگ بزرگ خودرو

 

مدیریت پارکینگ های بزرگ کار بسیار دشواری بوده و ترافیک رفت و آمد خودرو ها در آن ها بسیار زیاد بوده و نیاز به تغییر شیوه مدیریت در آن ها احساس می شود.

اشخاص برای تردد خودرو در یک پارکینگ بزرگ باید از یک راه بند عبور کنند برای این منظور از اسکنر هایی در ورودی پارکینگ نصب می شود این اسکنر ها فرمان باز و بسته شدن راه بند پارکینگ را صادر می کنند
اطلاعات خودرو درون یک کارت ذخیره می شود که افراد با نزدیک کردن آن به اسکنر مخصوص هویت خودرو شناسایی می شود و راه بند بصورت خودکار باز می شود، بعد از ورود خودرو راه بند بسته شده و اطلاعات خودرو و زمان ورود در سرور مرکزی ثبت می شود.
افراد برای خروج خودرو از پارکینگ، کارت هوشمند خود را به اسکنر نزدیک کرده و هزینه پارکینگ بصورت خودکار از موجودی شارژ کارت کسر می شود، در مواقعی که کمبود شارژ در کارت وجود داشته یا خرید کارت برای مشتری جدید لازم است باجه ای نصب می شود که صدور کارت یا شارژ کارت بصورت خودکار از طریق پرداخت کارت عابر بانک بصورت مکانیزه میسر می باشد.

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :