طراحی،فروش واجراءسیستمهای اعلان حریق،اطفاءحریق,دوربین مداربسته

طراحی واجراء FTTH

10 / 10
از 1 کاربر

FTTH چیست؟

ساختارهای مختلف انتقال سیگنال توسط فیبر نوری که به وسیله کابل مسی حمل می شود را FTTX می نامند.

از جمله این ساختارها می توان به FTTC ,FTTB ,FTTC ,FTTN  و FTTO و….. اشاره کرد.

دو ساختار FTTH و FTTO تنها ساختارهایی هستند که کاملا توسط فیبر نوری راه اندازی می شوند. .شبکه هایFiber-to-the-home ، برای ارایه سرویس های broadband به کاربران نهایی از طریق فیبر طراحی گردیده اند.

فیبر به خانه (FTTH)، همچنین به نام "فیبر به محل" (FTTP)، نصب و استفاده از فیبر نوری از یک نقطه مرکزی به طور مستقیم به ساختمان های فردی مانند خانه ها، ساختمان های آپارتمانی و کسب و کار برای ارائه بی سابقه سرعت بالا دسترسی به اینترنت است. FTTH به طور چشمگیری سرعت اتصال به کاربران رایانه را در مقایسه با فناوری هایی که در اغلب مکان ها استفاده می شود، افزایش می دهد.

در حالی که FTTH وعده اتصال سرعت تا 100 مگابیت در ثانیه (Mbps) - 20 تا 100 برابر سریعتر از مودم کابلی معمولی یا DSL (اتصال مشترکین دیجیتال) می دهد اما اجرای FTTH در مقیاس بزرگ هزینه خواهد شد زیرا نیاز به نصب مجموعه های کابل جدید بر روی "لینک های اخیر" از فیبر نوری موجود به کاربران فردی دارد.

 

در ساختار FTTH ،از مرکز تلفن محلی (OLT) تا تجهیزات مشترک ( ONT) فیبرنوری کشیده می شود و به این وسیله خدمات مورد نظر ارائه می شود.

با وجود ارائه سرویس های پر سرعت به این وسیله تنها مشکل این تکنولوژی گران بودن آن است. هزینه ی کلی آن نسبت به سایر روش‌ها (هم برای اپراتورها و هم برای کاربران) گران تمام می شود.

به عبارت دیگر در این تکنولوژی FTTX پیشروی فیبرهای نوری به سمت منازل مشترکین در شبکه دسترسی شکل میگیرد.

ارتباطات پهن باند فیبر به خانه، یا همان FTTH ،معرف ارتباطات کابل فیبرنوری برای اماکن به صورت اختصاصی می باشد

شبکه برای ارائه سرویس های ارتباطی ، شامل زیرساخت فیبر passive و تجهیزات active می باشد.

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :